A tökéletes gyerekmobil
Számos előnnyel jár, ha iskolás gyermekünknek okostelefont vásárolunk, azonban nem mindegy, milyen szempontok alapján választunk készüléket.
Az előfizetések körében is alaposan szét kell nézni; mindegyik szolgáltató kínál diákcsomagokat kedvező feltételekkel. Amennyiben a család egyetlen szolgáltató közös csomagjába tartozik, érdemes bevonni a gyermeket is - olcsóbban kijövünk, mintha feltöltőkártyát vásárolnánk, ráadásul ilyenkor a családon belüli hívások rendszerint ingyenesek. Adatcsomagot mindenképpen válasszunk, ez fontos a távoli helymeghatározás és az értesítések miatt is, de figyeljünk oda, hogy gyermekünk ne tudja felhasználni a teljes havi keretet (hagyjunk pár MB-ot magunknak a távoli helymeghatározáshoz, chathez is).
Ezeket állítsd be gyermeked mobilján!
Védelmi csomag - Vonzó a hatalmas appkínálat és a rengeteg, érdekes weboldal, de vannak köztük veszélyesek is, ezért a védelem nagyon fontos. A komplex csomagok a chaten érkező, hamis linkeket is blokkolják, ellenőrzik a letöltött appokat, és figyelik a beérkező levelek tartalmát. Ha néhány ezer forintért előfizetünk, mindezt teljesen automatikusan elvégzik.
Korlátozott fiók - A Google-fiók részletes és teljes körű korlátozása egyelőre bétás szolgáltatás, de a webes keresést és a Play áruházat például le tudjuk korlátozni, ezért ezt mindenképpen tegyük meg. Gyermekünk Google-fiókjánál is adjuk meg magunkat másodlagos elérhetőségként, illetve telepítsünk családifelügyelet-appot, amellyel a mobilhasználatot terelhetjük "egészséges" korlátok közé.
Adatforgalom- és hívásidőfigyelő - Már minden androidos telefon kínál adatforgalom-figyelést. Ezt igazítsuk az előfizetésben foglalt adatkorláthoz, vagyis az alá, hogy lekapcsolás vagy használhatatlanra lassulás ne következzen be. A mai mobilrendszerek a hívások összesített időtartamát is képesek figyelni havi bontásban, de ezt magunk is megtehetjük saját telefonunkról, a szolgáltató webes szolgáltatásába regisztrálva.
Helymeghatározás - Tájékoztassuk gyermekünket, hogy a pontos helymeghatározás az ő biztonságát szolgálja, így követhetjük őt az Android Find My Device szolgáltatásán keresztül. A családifelügyelet-appok között olyat is találunk, amely már kezeli a Geokerítést, így beállíthatunk biztonságos és veszélyes zónákat, és amikor gyermekünk veszélyes zónába ér, azonnal üzenetet kapunk mobiltelefonunkon.