Arduino-alapozó
Néhány tízezer forint, valamint nem kevés kreativitás és kitartás kell ahhoz, hogy elkészítsd álmaid eszközét. Ehhez több száz különböző szenzor áll rendelkezésedre.
Kedvenc shieldjeink
ProtoShield Kit
Kifejezetten prototípus készítésére alkalmas a kiegészítő, amely egy lapon tartalmaz két LED-lámpát, egy nyomó- és egy resetgombot, illetve az eszközön egy aprócska breadboardot is elhelyezhetünk, így azt nem kell külön rögzítenünk.
Arduino Wi-Fi Shield
Internetelérés birtokában a webes szolgáltatásokkal is összeköthetjük mikrovezérlőnket, és így a távolból, például a Twitteren keresztül is utasíthatjuk a 802.11b/g kapcsolatra képes eszközt, amely WEP- és WPA2-titkosítással is rendelkezik.
Monster Moto Shield
Előbb-utóbb szükségünk lesz egy erősebb motorra, akár egy robotot akarunk megmozgatni, akár redőnyünket szeretnénk felhúzni a napfelkeltével egy időben. A Shieldet két nagy teljesítményű VNH2SP30 motorral szerelték fel.
Arduino belháború
Öt tehetséges fejlesztő áll a mikrovezérlők mögött - Massimo Banzi, David Cuartielles, David Mellis, Tom Igoe és Gianluca Martino -, akik 2008 áprilisában döntöttek a globális brand felépítése mellett. Pechjükre egyikük, Gianluca Martino saját cégével, a Smart Projectsszel jegyeztette be Olaszországba a márkát, miközben a világ többi részén az Arduino LLC-é volt hivatalosan az ökoszisztéma. Az alapítók közti ellentét a platform sikerét látva tovább mélyült az évek során, hiszen mindkét cég a saját sikerének tekintette a mikrovezérlő felfutását. Tavaly nyáron meg is történt a szakadás, amelynek értelmében a Smart Projects használhatja Európában a márkanevet. Az alapítóközösség az öreg kontinensen csak Genuino néven adhatja ki termékét, a föld többi pontján viszont övék az Arduino név használati joga. A gyártás is kettévált, hiszen a Smart Projects továbbra is Olaszországban működik, míg a Genuino/Arduino-csapat a kínai Seeedhez, valamint az Egyesült Államokbeli Adafruithoz helyezte ki a termelést.